Live/ Opozita mblidhet në Elbasan, pranë qytetarëve të trembur nga krimi

E Enjte, 06 September 2018 10:23

Partia Demokratike, LSI dhe partitë opozitarë kanë refuzuar të jenë sot në parlament, duke vendosur si prioritet jetën dhe sigurinë e qytetarëve të Elbasanit të cilët janë përballur me ngjarje të renda kriminale. Në fjalën e tij kreu i PD Lulzim Basha e cilësoi këtë qytet simbol të bashkëqeverisjes së Ramës me krimin.
“Ndodhemi në qytetin simbol të bashkëqeverisjes së Edi Ramës me Krimin. Një ditë para mbërritje tonë, gazetarë e analistë e quajtën Elbasanin kryeqendrën e krimit” nisi fjalën e tij kreu i PD.
Vijon...

 

Modifikuar më E Enjte, 06 September 2018 10:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!