VIDEO/ Basha nga Elbasani: Vëllai i Edi Ramës i përfshirë në kokainën e Xibrakës

E Enjte, 06 September 2018 10:38

Opozita e bashkuar është mbledhur ditën e sotme në Elbasan.

Nga ky takim, kreu i PD-së Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta ndaj Edi Ramës dhe qeverisë.

Sipas Bashës, vëllai i Edi Ramës, Olsi Rama është i përfshirë në rastin e trafikut dhe përpunimit të kokainës në Xibrakë.

Por sipas kreut të opozitës, këto fakte janë marrë dhe fshehur nga Saimir Tahiri dhe tani nga Fatmir Xhafaj dhe kreu i policisë, Ardi Veliu.

‘Elbasani është gjeneza e lidhjeve të Edi Ramës me krimin.

Xibraka mban peng Edi Ramën për përfshirjen direkte të Olsi Ramës.

Faktet janë fshehur nga Saimir Tahiri dhe tani nga Fatmir Xhafa dhe shoku i Agron Xhafës, Ardi Veliu’, tha ndër të tjera kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!