PD nxjerr zbuluar Ramën për vrasjet

E Enjte, 06 September 2018 14:25

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me statistikat e kryeministrit Edi Rama, mbi vrasjet në Shkodër.

PD ka publikuar grafikun, ku sipas saj tregohet zbulueshmëria e krimeve.

Nga 18 vrasje të ndodhura në 2010-ën, sipas PD-së janë zbuluar plot 16, ndërsa në 1018-ën nuk është zbuluar asnjë autor për 7 vrasje të ndodhura.

“Gjysëm të vërtetat janë gjithmonë gënjeshtra!

Edi Rama fshihet pas statistikave të vrasjeve ndër vite në Shkodër, por nuk tregon zbulueshmërinë e krimit në Shkodër.

E vërteta është se:

Në vitin 2010 është zbuluar 89% e vrasjeve. 
Në vitin 2018, që Rama e fsheh nga grafiku i tij, zbulimi i krimit êshtë zero.

Me Edi Ramën krimi nuk ka ndëshkim!

Çlirimi i qeverisë nga krimi ështe prioriteti madhor i shoqërisë sot.”, thuhet në njoftimin e PD-së.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!