Ndoka: Rama ka frikë nga vettingu, qeveria bashkëpunëtore e ngushtë me krimin

E Enjte, 06 September 2018 18:34

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, ka komentuar nga studio e syri.net ftesën e Lulzim Bashës drejtuar Ramës për vetting në politikë.

I pyetur nga moderatori Alen Xhelili rreth kësaj çështjeje, Ndoka tha se Rama ka frikë nga vettingu dhe nuk ka për ta pranuar.

Ndërsa shtoi se i gjithë kabineti qeveritar është i inkriminuar, dhe janë bashkëpunëtorë të Ramës në vjedhje.

‘Besoj se zoti Rama nuk e ka të sinqertë përgjigjen, sepse ai përherë përgjigjet ose me batuta, ose më përgjigje gjysmake.

Ka frikë dhe trysni brenda kësaj mazhorance, pasi janë të zhytur në krim dhe korrupsion dhe duke u përballur me vettingun, kjo mazhorancë ndjen fundin e tyre. KJO i vendos në vështirësi edhe vetë Ramën. Rama duke kapur sistemin e drejtësisë, vazhdon ti urdhërojë ata që ti binden urdhrave të tij. Rama e ka zgjeruar skemën e ministrave me të cilët vjedh. Ashtu siç e dinte për dy ministrat e tij lidhjet me krimin, sot i gjithë kabineti qeveritar është në urdhrat e Ramës. Ministrat e Ramës janë personazhe që firmosin ato që ju çon shefi’, tha Ndoka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Oficerit i vënë armën te koka në sy të deputetëve: Nuk del i gjallë nga zyra nëse arreston djalin e Rrahjas

Politikë

Oficerit i vënë armën te koka në sy të deputetëve: Nuk del i gjallë nga zyra nëse arreston djalin e Rrahjas

Ish-oficeri i policisë gjyqësore dhe nënkomisari Emiliano Nuhu në një intervistë për gazetarin investigativ Basir Çollaku ka zbuluar detaje tronditëse në lidhje me përdhunimin e shtetases Xhensila Maloku. Sipas tij e...

Kultivonin kanabis në Greqi, shqiptarët i merr më qafë helikopteri

Aktualitet

Kultivonin kanabis në Greqi, shqiptarët i merr më qafë helikopteri

Policia greke ka zbuluar një parcelë kanabis dhe ka arrestuar dy shtetas shqiptarë, të moshës 48 dhe 33 vjeç, që akuzohen se ishin kultivuesit e bimës narkotike. Kjo parcelë ndodhej në...

JA DHE KJO TJETRA/ Të qash apo të qeshësh, këto drejtojnë vendin sot

Aktualitet

JA DHE KJO TJETRA/ Të qash apo të qeshësh, këto drejtojnë vendin sot

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, u bë gazi i botës pak ditë më parë, teksa fjalën “karshi” e ndau në rrokje ndërkohë që fliste nga foltorja e Kuvendit. Por duket se...