Policia provokon protestuesit në Elbasan me urdhër të Ramës

E Enjte, 06 September 2018 19:09

Policia në qytetin e Elbasanit ka provokuar opozitën dhe protestuesit e mbledhur sot kundra qeverisë, në një tentativë të sajën, për ta quajtur sulm ndaj saj, më saktë goditje, protestën e opozitës.

Nga pamjet duket qartë se janë efektivët e Policisë që shtyhen kot, njëri me tjetrin, duke pretenduar se po “përballojnë” “goditjet nga opozita”.

Nga çfarë shihet në video edhe gra me uniformë policie, shtyjnë, por shtyjnë kolegët e tyre, të rreshtuar në dy apo tre radhë, përballë protestuesve të opozitës.

“Nuk keni marrë leje. Nuk mund të godisni Policinë e Shtetit”, adresoi frazën qesharake policia, pretendim që zhvlerësohet nga fotot dhe pamjet filmike, që denoncojnë sjelljen e sforcuar dhe qesharake të Policisë.

Modifikuar më E Enjte, 06 September 2018 19:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!