Rama sot vendos nëse do të ketë ndryshime në qeverie

Premte, 07 September 2018 09:05

Edi Rama, kryeministri dhe Kryetari i Partisë Socialiste do të mbledhë sot Asamblenë Kombëtare  të PS-së. Mbledhja nis në ora 10:00 në ambientet e hotelit “Mak–Tirana, ish-“Sheratoni” në Tiranë.

Në këtë mbledhje, siç zakonisht ka ndodhur, Rama ka njoftuar ndryshimet në qeverinë e tij dhe sot pritet që të ketë vendime, ca më tepër që në prag të zgjedhjeve vendore 2019. Por, zyrtarisht, mbledhja e Asamblesë Kombëtare të PS-së ka këtë rend dite, ku i mëshohet motos së fushatës së re të PS-së:

1.Raport i Llogaridhënies Publike të Qeverisë “Puna për Shqipërinë që duam”.

  1. 2. Raport i Grupit të Punës të Asamblesë Kombëtare të Partisë: “Mbi performancën e përfaqësuesve të Partisë Socialiste në qeverisjen vendore”.

3.Udhëzim për fillimin e procedurave për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Këshillave Bashkiake për zgjedhjet vendore 2019.

  1. 4. Udhëzim për ngritjen e strukturave koordinuese elektorale për zgjedhjet vendore 2019.
  2. 5. Raporti Kombëtar i Procesit të Bashkëqeverisjes deri më datë 31.08.2018.
  3. 6. Raport mbi punën e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste në dy sesionet e para të Legjislaturës së IX.
  4. 7. Informacion mbi punën e strukturave vendore të Partisë në përmbushje të detyrave të Axhendës Politike Vjetore të Partisë.
  5. 8. Udhëzim për fillimin e Fushatës Kombëtare “E gjithë vëmendja tek JU" dhe strategjia “Partia Socialiste e hapur për TY”.
  6. 9. E drejta e votës për shqiptarët që jetojnë jashtë vendit dhe ecuria e deritanishme e Reformës Zgjedhore.
  7. 10. Raport mbi gjendjen aktuale të Partisë digjitale.
  8. 11. Vendim për unifikimin e Regjistrit Digjital.
  9. 12. Të ndryshme.


Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bleona Qereti publikon foto pa make up, s’do ta besoni si duket

Show-biz

Bleona Qereti publikon foto pa make up, s’do ta besoni si duket

Këngëtarja Bleona Qereti është nga ato personazhe të showbizit që gjithmonë diskutohet për paraqitjet e saj në publik. Së fundmi ajo u kthye në Shqipëri, për të qenë e pranishme...

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Globi

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Shqipëria synon të zërë një nga vendet si anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombëve të Bashkuara. Këtë e bëri të ditur sot ministri i Jashtëm shqiptar...

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Aktualitet

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Më shumë se 400 familje janë lënë pa energji elektrike dhe pa ujë të pijshëm në Lezhë. Shkak për këtë janë bërë dy transformatorë, të cilët  kanë marrë flakë në fshatrat...