Rama përjashton për agjitacion dhe propagandë deputetin socialist të Lezhës

Premte, 07 September 2018 12:06

Njësoj si në mbledhjet e pleniumit të Enver Hoxhës, ku përveç arritjeve pritej prerja e kokave të atyre që kishin folur kundër partisë komuniste, Edi Rama veproi sot me deputetin socialist të Kurbinit. Rama kërkoi përjashtimin nga grupi parlamentar të PS, të Gjetan Gjetanit vetëm e vetëm se ai ngriti zërin për dy vrasjet e ndodhura në Mamurras një ditë më parë. Në këto dy ngjarje humbën jetën dy të rinj dhe reagimi mund të ishte i sinqertë nga ana e deputetit të zonës. Por kjo nuk i ka pëlqyer Edi Ramës. Me këtë veprim, kryeministri u jep mesazh të gjithë atyre socialistë që do të ngrenë zërin kundër bandave.

Reagimi i deputetit Gjetan Gjetani të bërë dje pas dy ngjarjeve kriminale:

"Ngjarjet e fundit te ndodhura ne Kurbin, me kane shqetesuar shume. Duke bere qe, ne Kurbin, te mos ndihemi te sigurte. Eksploziv, kercenim me arme dhe vrasjen e dy te rinjeve, tregon qe, policia eshte hallke shteterore shume e paafte. Kjo tregon , se ne Kurbin, kane sjelle oficere dhe drejtues policie te paafte te korroptuar dhe ordinere. Si deputet i kesaj zone, kam pas ankesa te shumte nga qytetaret te cilat do ti bej publike ne Parlament. Brenda muajit Shtator do kerkoj interpelance me ministrin e brendshem, dhe nqs nuk do te marre masa per pastrimin e Komisariatit te plolicise Kurbin, une i pari do ngrihem ne proteste, duke kerkuar mbeshtetjen e gjithe qytetareve te Kurbinit pa marre parasysh ngjyrat politike"

33029701_2080920532173964_3186135013666062336_n.jpg

Modifikuar më Premte, 07 September 2018 12:13

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...