Vrasja e informatorit të policisë në Memaliaj, Vasili: Rama i shet qytetarët te kriminelët

Premte, 07 September 2018 14:59

Një ditë pas vrasjes së informatorit të policisë me snajper në Memaliaj, kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili ironizon qëndrimin e kryeministrit Rama, duke e komentuar me fjalët: “U ngreh si gjeli në pleh”.

Sipas Vasilit, Rama i shet qytetarët tek kriminelët ndërsa shton që nuk është për t’i besuar.

“Kryeministri dje u ngreh si gjeli ne pleh dhe derdelliti me krenari prej gjeli per policine e tij.
U vra me snajper Alket Muho ne Memaliaj se denoncoi parcelat e qeverise.
Po kujt ia denoncojne? Ketij kryeministri qe i mbeshtet trafiqet duke genjyer se ka zhdukur 99% te droges?
Tragjedi e vertete!
Kryeministri eshte i vetmi njeri tek i cili njerezit nuk mund t’i besojne, sepse ai i shet te kriminelet qe ata ti vrasin.
Shteti ka rene, Shqiperia eshte pa qeverisje.
Armiku me i eger i shqiptareve eshte vete kryeministri dhe qeveria e tij.”, shprehet Vasili.

Alket Muho u gjet i vdekur pasditen e djeshme në fshatin Rabie të Memaliajt.

Sipas policisë, Alket Muhaj dyshohet se është qëlluar me snajper pasi ka pasur një plagë në kokë. Ai dyshohet se ishte informatory i policies, ndërsa në media përflitet se informoi ër parcelat me drogë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!