Denoncim/ “Miku i Xhafës terrorizon Pogradecin, u vë gjoba bizneseve dhe transportit”

Premte, 07 September 2018 17:03

Gjobvënia nga kriminelët dhe personat e rrezikshme tashmë është bërë standard në Shqipëri. Siç duket jo vetëm në Shkodër, por në çdo qytet të vendit ‘të fortët’ e lagjeve ju vënë gjoba biznesit dhe nëse nuk i paguan atëherë të duhet të shpallësh falimentin.

Një qytetar nga Pogradeci ka denoncuar te Ish-kryeministri Sali Berisha një tjetër rast gjobvënie, ku njerëz pranë zyrtarëve të lartë ju vënë gjoba bizneseve dhe qytetarëve duke i kërcënuar, se nëse nuk paguajnë atëherë kanë marrë fund.

Ish-kryeministri e ka bërë publik këtë denoncim përmes një postimi në “facebook”.

Postimi i plotë:

Miku i Xhafës së Drogës terrorizon transportin në Pogradec!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“I nderuar doktor te pershendes.Jam nje qytetar nga pogradeci dua te ngre nje shqetesim ne lidhje me nje kriminel nje luftetar i isisit qe me gjoba dhe presione ka pushtuar Pogradecin ku ju fut me ane te dhunes njerezve te ndershem ne nje shoqeri autobuzesh ju mori aksionet dhe vazhdon ti terorizoje akoma ku ju mbledh leke te gjithe furgonave dhe autobuzeve pa asnje te drejte ligjore por asnje nuk flet dhe ankohet se kane frike se ky ordiner ka mbeshtetjen e policise ka pushtuar gjysmen e plazhit te Pogradecit me shezllona .Jeta ne kete vend eshte bere e pa perballushme.Flitet se ai esht mik dhe ka mbeshtetjen e Xhafes. Erjon Llapushi quhet ky plere. Anonim”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!