Mediat e blera dhe rasti Gjetani

Premte, 07 September 2018 19:16

Denoncimi që deputeti i Partisë Socialiste i bëri policisë së inkriminuar të qeverisë së Rilindjes meriton një trajtim serioz së pari nga vetë PS-së dhe së dyti nga mediat. Ky denoncim paralajmëron  një fortunë të madhe brenda Partisë Socialiste dhe tregon një krisje partiake që e trembi Edi Ramën, aq sa u detyrua ta përjashtonte menjëherë deputet e vet, Gjetan Gjetani. Rama është i trembur sepse Gjetani përbën precedentin dhe precedenti në vetvete ka vetinë që të përsëritet. Simptom,at e para i kanë dhënë edhe disa ministra me farë socialiste dhe në thelb tregon atë të vërtetën e madhe të pengmarrjes që Rama i ka bërë Partisë Socialiste, në bashkëpunim me krimin e organizuar.

Mediat e blera, jo vetëm me heshtjen që i bëjnë këtij rasti, por edhe me diversionet që botojnë përmes shkrimeve të dala nga kryeministria, faktojnë përmasat madhore të krimit që ka kapluar vendin. Janë këto media që bëjnë scoop çdo glase shkrimi apo reagimi që bëjnë ata të korruptuarit e ikur nga PD-ja, ndërsa rastin Gjetani që denoncon krimin duke qenë vet në pushtet, e lenë në harresë madje guxojnë të sulmojnë. Të parëve u japin imazh dhe hapësirë mediatike, edhe pse pa pushtet, edhe pse bëjnë karshillek duke konfirmuar se e trajtuan pushtetin e PD-së si tenxhere për të financuar propagandën e Ramës, ndërsa rastit Gjitani, një deputet në pushtet, që ngre gishtin mbi lidhjet e qeverisë së tij me krimin, e dënojnë me shpifje dhe kërcënime.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!