Mbledhjet bosh të Arta Markut

Premte, 07 September 2018 19:26

Pas dështimit në Shkodër ,Arta Marku ka organizuar një takim me drejtues drejtuesit e Prokurorive të Rretheve Gjyqësore dhe të Apelit. Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se në mbledhjen e zhvilluar në Prokurorinë e Përgjithshme, Arta Marku, kërkoi rritjen e bashkëpunimit me Policinë dhe agjencitë e tjera të ligjit, ngritjen e grupeve të përbashkëta hetimore, për hetimin e krimit në tërësi, dhe në veçanti krimit kundër jetës, pronës, korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Qartazi, ky njoftim vjen si një kohë të pushtimit të çdo qelize të policisë nga krimi i organizuar, siç e dëshmojnë rasti i Shkodrës dhe vrasjet mafioze përgjatë vendit. Arta Marku bën të njëjtën fushatë si Rama e pandeh se si kryeministri që darovit qeveritë me mbledhje në Vlorë, edhe kjo mund të mbulojë zullimin me mbledhje. Por, Arta Markut si dallohet sinqeriteti sepse ajo ka treguar se është e përzgjedhura e Ramës, ashtu siç kanë qenë deputetë e kryebashkiakë të kriminalizuar, të përzgjedhurit e kryeministrit. Nuk ka asnjë dallim nga ata dhe roli që i është dhënë nuk është që të bëjë kryeprokuroren, por të luajë kryeprokuroren. Prandaj, çdo aktiviteti i saj, qoftë edhe shkresat që firmos, nuk janë gjë veçse bosh! E vetmja e vërteta e saj është se i shërben një kryeministri që në vena i qarkullon vetëm krim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!