Deputeti i Kurbinit, kurban i arrogancës dhe korrupsionit të Ramës

Saturday, 08 September 2018 20:01

Deputeti socialist i Kurbinit Gjetan Gjetani u bë dje kurban i eprorit të tij Edi Rama, vetëm e vetëm se reagoi për situatën e renduar kriminale në zonën ku ai u kërkoi votat banorëve të terrorizuar.
Rama e përjashtoi deputetin që doli në interes të qytetarëve të Kurbinit dhe kundër krimit që sipas tij bashkëpunon edhe me drejtues të policisë së zonës.
Ai paralajmëronte se do të kërkonte interpelancë me ministrin Xhafaj dhe nëse nuk do të merreshin masa për këtë situatë dramatike ku ndodhet vendi, do të dilte në protestë.
Në[përmjet këtij vendimi, Rama tregoi hapur se në cilin krah është pozicionuar. Ai nuk kursen as të tijtë nëse këta të fundit sulmojnë krimin.
Ky zhvillim është kërkuar nga zyrat e shtypit të qeverisë që të kalojë pa shumë vëmendje dhe presione janë bërë mbi ato media që do të vazhdonin të raportonin mbi kurbanin e Kurbinit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...