“Videon e familjes në mjerim, Rama e publikoi gjatë udhëtimit sekret në New York”

Saturday, 08 September 2018 20:42

Deputetja e PD-së Albana Vokshi është shprehur se kryeministri Edi Rama videon e familjes nga Vlora e ka publikuar me shumë gjasa teksa ka sihte duke udhëtuar për New York.

“Rama sot paska nxjerrë një video të një familje në nevojë në fshatin Vajzë të Vlorës… Videon, me shumë gjasa, e ka publikuar gjatë fluturimit të tij sekret për në New York… askush nuk ia di arsyen e vizitës.
Vetëm me biletën personale të këtij udhëtimi, Rama mund t’ia rriste dhjetëfish ndihmën ekonomike kësaj familje…”, shprehet Vokshi.

Deputetja ka publikuar edhe një fotomontazh ku është një krahasim i mjerimit të familjes nga Vlora dhe avionit luks që udhëton Rama.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTOGALERIA/ Shikoni transformimet e Tunës ndër vite

Show-biz

FOTOGALERIA/ Shikoni transformimet e Tunës ndër vite

Padyshim se njëra ndër femrat më të pëlqyera dhe të komentuara të showbizit shqiptar është këngëtarja, Altuna Sejdiu- Tuna. Ajo është shumë e ndjekur edhe në rrjetet sociale ( ka rreth...

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Aktualitet

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën për lirimin e Klevi Likës, një nga katër të arrestuarit për 3.4 mln eurot e sekuestruar në automjetet ‘Toyota Yaris’ në portin...

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Bota Shqiptare

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Një mesazh i fortë rreth përpjekjeve të presidentit Thaçi për ndryshimin e kufijve ka ardhur nga ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass. Për Mass, jetësimi i idesë së Thaçit mund...