Mesazh i prindit dixhital për Kallam Dështakun

Diel, 09 September 2018 10:21

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një prindi për qeverinë dhe për gjoja shpërndarjen e librave falas për nxënësit.

Postimi i plotë

Mesazh i prindit dixhital për Kallam Dështakun

Lexoni mesazhin e tij. sb

“PERSHENDETJE Z.Berisha ky eshte mendimi jem per librar falas:

Kjo ceshtja e librave falas ne fillim e paguaji ne fund sikur nuk shitet aq kollaj. Femijet e mi nuk me dalin garant qe nuk do I zhgarravisin ne ndonje cep. Helbete femije, nuk ua ve lakun ne fyt.

Lakun ne fyt,si cdo prind shqiptar, ia ve vetes. Librat e mjetet mesimore nuk me kane munguar as mua ne femijerine time e nuk do I mungojne as femijeve te mi pertej cdo sakrifice.Eshte fyese te luash teater me dinjitetin dhe vlerat ketij populli qe sakrifikon deri ne palce per shkollimin e femijeve.

Ministria e arsimit ishte shume mire deri tek unifikimi I teksteve, tek perzgjedhja e botimeve, te korrigjimet e teksteve dhe cilesine e tyre. Kjo eshte detyre e saj. Por eshte e tepert te me shfaqet Kryeministri si bamires I librave falas ne dere, e te mesoje femijen tim te mos zhgarravise librat... Jo I nderuar Kryeminister. Femija im I perdor librat cdo dite te vitit se I ka mjet pune. Nese nuk I kemi demtuar shume dhe mund te riperdoren, kemi vendosur t'i dhurojme tek ata qe nuk kane mundesine t'i blejne. Edhe shkolles do I propozojme te krijoje nje fond librash te dhuruar.

Kryeministrit do I kishte me hije te garantonte ngrohjen ne shkolla, ndertim te ndonje shkolle te re, permiresimin e kushteve te transportit ne disa zona e shume prioritete si keto.

Keto librat qe shperndahen falas ne fillim, familjet e varfera nuk do te mund t'i paguajne as ne fund.

Ndaj beje zemre gur zoteri dhe mblidhe mendjen, cfare dhurohet nuk kerkohet me mbrapsht. Kete e dine te gjithe femijet.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...