Denoncimi/ "Kam sjellë babin me urgjencë, e kanë shtruar në korridor..."

Diel, 09 September 2018 18:41

Propaganda Rama na ka prezantuar me spitale moderne dhe shërbim perfekt, por ndryshe ndodh në realitet. Kur qytetarët janë të detyruar të shkojnë në qendrat spitalore përballen me mungesë të medikamenteve dhe shtretërish. Kështu i ka ndodhur këtij qytetari nga Lezha i cili ka denoncuar te ish-kryeministri Sali Berisha. Sipas denoncuesit, familjari i tij po e merr shërbimin në korridoret e një prej godinave të QSUT-së.

Postimi i ish-kryeministrit në fb:

Kjo eshte shendetesia e Kallam Deshtakut dhe ndrikulles Manastirliu!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Pershendetje doktor. Jam nje qytetar kam sjell babin qe dje ne urgjence nga lezha drejt tiranes tek spitali nen tereza. na mbajten mbreme ne urgjence ndersa sot na kan nxjerr nga urgjenca edhe na kan lene ne korridorin e katit te katert. Ku eshte shendetesia ketu, ku jane spitalet edhe sherbimi per pacientet??!”

Modifikuar më Diel, 09 September 2018 18:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!