Video/ Letra e KE për teatrin, Tabaku: Ligji Rama-Fusha u rrëzua zyrtarisht nga Evropa

Hënë, 10 September 2018 14:52

Një tjetër reagim ka ardhur nga Partia Demokratike në lidhje me deklaratën e Komisionit Evropian, që njoftoi se jep dakordësinë e tij për amendimin e ligjit për teatrin përmes garës së hapur e transperente.

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku pohoi se KE rrëzoi ligjin Rama-Fusha për teatrin kombëtar. Po ashtu në emër të PD, Tabaku theksoi se qeveria mbajti 4 ditë të fshehtë letrën e KE.

"KE e ka rrëzuar zyrtarisht ligjin special Rama-Fusha për shkatërrimin e Teatrit dhe ndërtimin e kullave! Qeveria e mban të fshehtë prej katër ditësh me qëllim manipulimin e opinionit opublik por letra flet qartë!"

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!