Vasili: "Qeveria lakuriq përpara krimit, vë përpara si gjethe fiku drejtesinë e kapur"

Hënë, 10 September 2018 16:13

Postimi i Petrit Vasilit në facebook:

Qeveria lakuriq përpara krimit ve perpara si gjethe fiku drejtesine e kapur.

Clirimi i vendit nga krimi,qe ka kapur per fyti kryeministrin dhe qeverine eshte sfide pa kthim dhe pa ndalim.
E gjendur lakuriq ne ekspozimin ndaj krimit rilindja po ve perpara, per tu mbrojtur, drejtesine e kapur si gjethe fiku.
Rilindja tani po perdor germadhen e drejtesise se mbetur per tu futur ne brekushet e saj.
Pasi kapen kryeprokuroren,vetingun,pasi futen si anetare te KLGJ dhe KLP lloj e soj personazh pa integritet te refuzuar edhe nga ONM,pasi shkaterruan kushtetuten e 21-22 korrikut,pasi shkrine Gjykaten Kushtetuese dhe Gjykaten e Larte,pasi lane vendin pa KLGJ dhe KLP rilindja dhe te sajet menduan se ja hodhen.
Lufta pa asnje kompromis me krimin dhe me ata qe e perfaqesojne ste ne krye te qeverise eshte vija ndarese per cdo qytetar,analist e politikan me integritet dhe qe e do vendin.
Kushdo qe do te rrekej te bente alibine e krimit per shkak te mëditjes erekeqe te qeverise do te ishte as me shume dhe as me pak se sa nje me shume pas gjethes se fikut te qeverise.

Modifikuar më Hënë, 10 September 2018 16:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!