Basha vizitë blic në Gjermani, zbardhen detaje

Hënë, 10 September 2018 19:06

Kreu i Partisë Demokratike, Basha, pritet të zhvillojë një vizitë blic në Gjermani.

Kryedemokrati do takohet atje me zyrtarë të Budestagut gjerman, ndër të cilët edhe Gunther Krichbaum, kreu i Komitetit për Çështjet e Bashkimit Evropian.

Vizita e Bashës vjen pas rëndimit të situatë kriminale në vend dhe vendimit të opozitës së bashkuar për të larguar qeverisjen e Ramës, që sipas saj është e inkriminuar dhe është përgjegjëse për atë që ndodh në vend.

Krichbaum ka qenë një nga deputetët më kritikë ndaj qeverisjes së Ramës dhe ndër kundërshtarët e hapur të çeljes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Në vizitën zyrtarë të kryeministrit Rama në Gjermani, Krichbaum i tha sy për sy kreut të qeverisë se pa luftë serioze dhe me rezultate ndaj korrupsionit, trafikut të drogës dhe krimit të organizuar, Shqipërisë nuk do i çeleshin negociatatat, siç edhe ndodhi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!