Vasili: BE foli, Ligji i Teatrit ra

Hënë, 10 September 2018 20:34

Rrëzimi i ligjit të Teatrit nga ana e BE-së ka sjellë reagime të shumta gjatë ditës së sotme.

Kreu grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili është shprehur se qeveria e bashkia duhet ta mbyllin gojën.

‘Mbylleni gojën se jua shpifët të gjithëve’, shkruan Vasili në Facebook.

Reagimi i Petrit Vasilit:

BE foli, Ligji i Teatrit ra!! Ngushëllime Bashkisë dhe qeverisë

Ligji i teatrit ra. Po ra fare, fare.

Sepse edhe ligj special për vetëm një firmë të vetme siç bënë këta hajdutët e qeverisë e të bashkisë edhe garë të hapur për të gjithë firmat e interesuara siç thotë BE në letrën për teatrin kanë aq lidhje sa nata dhe dita.

Këta azganët u gafurrën si gjeli në pleh dhe tundën dynjanë që do të rrezonin dekretin e presidentit sa të hapej parlamenti, bile bashkia në histeri e sipër tha: ‘duroni dhe 40 dite’.

Ndërsa tani BE na tregon që këta po vetë qeveri e bashki qenkan gati ta ndryshojnë?!

Edhe jargaviten e gënjejnë e thonë na dha të drejtë BE pastaj.

Po a kanë turp, apo e kanë zanat ta hanë turpin me bukë, boll që ta rrjepin teatrin dhe milionat.

Mbylleni gojën se jua shpifët të gjithëve.

Ligji i teatrit ra, të rroni vete!!

Ngushëllime bashkisë dhe qeverisë!!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!