Dikush ta ndalë Ramën! Jep për kullë edhe konsullatën tonë në New York

Tuesday, 11 September 2018 10:46

Edi Rama prej ditësh ka bërë një udhëtim të fshehtë në SHBA ka qëndruar në Neë York nën shoqerinë e biznesmenit Sul Rusi.

Ky i fundit se shpejti pretendon të ndërtoje një kullë mbi godinën ku ndodhet konsullata shqiptare në Neë York, me stilin e “PPP-ve” të famshme.

Burime të Syri.net bejnë me dije se Rama i ka premtuar truallin e konsullatës për kullë në këmbim të një mini siperfaqe edhe për zyrat e konsullates.

Jo vetëm në Shqipëri por kudo në botë Edi Rama nuk ndalet në trajtimin e pronavë të shtetit shqiptar, si pronat e tij përsonale./syri.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...