Dikush ta ndalë Ramën! Jep për kullë edhe konsullatën tonë në New York

Tuesday, 11 September 2018 10:46

Edi Rama prej ditësh ka bërë një udhëtim të fshehtë në SHBA ka qëndruar në Neë York nën shoqerinë e biznesmenit Sul Rusi.

Ky i fundit se shpejti pretendon të ndërtoje një kullë mbi godinën ku ndodhet konsullata shqiptare në Neë York, me stilin e “PPP-ve” të famshme.

Burime të Syri.net bejnë me dije se Rama i ka premtuar truallin e konsullatës për kullë në këmbim të një mini siperfaqe edhe për zyrat e konsullates.

Jo vetëm në Shqipëri por kudo në botë Edi Rama nuk ndalet në trajtimin e pronavë të shtetit shqiptar, si pronat e tij përsonale./syri.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Globi

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Kjo është ajo që ka marrë nga jeta një vajzë e cila në fakt fatin duhet ta kishte ndryshe, sepse plot 30 vjet më parë, e ndërruan në maternitet duke...

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Sport

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe Uellsit. Emir Lenjani ka braktisur përfundimisht grumbullimin e kombëtares, pasi...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!