Meta takim me ministrin kosovar: Zhvillim pa mbrojtjen e mjedisit s’mund të ketë

Tuesday, 11 September 2018 16:09

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, Fatmir Matoshi.

Në këtë takim ata kanë diskutuar për rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit e sidomos për kujdesin që të rinjtë duhet të tregojnë ndaj tij.

Ky takim u bë publik nga Presidenti Meta përmes një postimi në ‘faceboook’.

Postimi i plotë:

Pata kënaqësinë të takoja sot ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, Z.Fatmir Matoshi.

Ndamë të njëjtin mendim se kujdesi ndaj mjedisit është përgjegjësia jonë ndaj gjeneratave të ardhshme.

Të gjithë së bashku, veçanërisht të rinjtë, duhet të kontribuojmë, si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri, për një mjedis më të pastër e më të shëndetshëm dhe të ruajmë si sytë e ballit resurset tona natyrore të jashtëzakonshme.

Zhvillim të qëndrueshëm pa mbrojtjen e mjedisit nuk mund të ketë.🇦🇱🇽🇰

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!