Petrit Vasili: Policia është marrë peng nga të paaftët

Tuesday, 11 September 2018 17:02

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, në lidhje me dorëheqjen e ekspertit të Policisë Shkencore, Viktor Hajdarit. Vasili ka renditur disa pyetje kryesore, të cilërt qytetarët kanë për këtë situatë. Së fundmi, Vasili shkruan se “kur krimi është kryeçeshtja e çdo qytetari dhe priten mesazhe ndryshimi largimi i të aftëve dhe triumfi i shkollëpakëve, që nga Kryeministri e me radhë ministra e drejtorë &co është një tragjedi e vërtetë”.

Postimi i plotë i Vasilit:

Policia është marrë peng nga të paaftët,a është kjo në favor të krimit?

Një nga ekspertet më të mirë të Policisë Shkencore, Viktor Hajdari jep dorëheqjen për shkak të klimës mbytëse, asfiksuese dhe injorancës së dukshme në drejtimin e institucionit të policisë shkencore.

Por qytetarët kanë disa pyetje të mëdha:

1. A e di Kryeministri rëndësinë e jashtezakonshme të policisë shkencore?

2. A ka kaq shumë punonjës të nivelit të lartë shkencor që Shqipëria të ketë luksin t`i largojë?

3. A mund të zbulohet veprimtaria kriminale pa polici shkencore cilësore?

4. A luftohet krimi me injorancë teknike?

5. A favorizohet krimi kur fuqia zbuluese dhe e ekspertizës bie?

6. A mos është pikërisht ky synimi i Kryeministrit që krimet të mos zbardhen?

7. A mos është ditë e mirë për krimin largimi i ekspertëve të aftë dhe ditë e zezë për qytetarët?

Në këto momente kur krimi është krye çështja e çdo qytetari dhe priten mesazhe ndryshimi largimi i të aftëve dhe triumfi i shkollëpakëve, që nga Kryeministri e me radhë ministra e drejtorë &co është një tragjedi e vërtetë.

Po presim të dëgjojmë sharjet idiote të qeverisë për ekspertin Hajdari dhe shpjegimet akoma më idiote të Ministrisë që të justifikojnë gjithçka, megjithatë turpi atyre do t`ju mbetet dhe krimi do të fërkoje duart i kënaqur.

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 17:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...