“Skënderbeu” ka frikë nga vettingu, nxjerr Spiropalin të kundërshtojë propozimin

Tuesday, 11 September 2018 19:56

Që në deklaratën e tij të parë kur pranoi publikisht idenë e vettingut në politikë, kryeministri Edi Rama u duk qartë se ishte i pasinqertë. Fillimisht tha se është pro, më pas kur u prezantua projek-ligji tha se kërkonte takim për negociata dhe kur nga kryedemokrati u tha e prerë që nuk do të pranohet negociata, u shfaq Spiropali. 

Adhuruesja e Ramës, apo siç ajo pëlqen ta quajë,”Skënderbeu” i shqiptarëve, në një deklaratë për mediat kërkoi që vettingun në politikë ta bëjë drejtësia. Shqiptaret duan qe vetingun e politikes ta beje drejtësia e pavarur” tha Spiropali.
Por, ajo që Spiropaali kërkoi në thelbë është që vettingu për politikanët të lihet në dorën e Drejtësisë së Rilindur të Edi Ramës. Sipas Spiropalin vettingun duhet ta bëjë Arta Marku e cila pavarësisht se mori kritika publike nga ONM për mungesë të aftësisë si prokurore e kaloi vettingun dhe po pushon të gjitha dosjet që godasin korrupsionin apo krimin që ka lidhje me qeverinë. /55news.al

VIDEO kur Spiropali e shpall Ramën Skënderbe

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Sport

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Ish-mesfushori legjendar i Chelseat, Frank Lampard, ka thënë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka bërë një skuadër të mrekullueshme, si dhe i ka cilësuar “Djajtë e kuq”...

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Bota Shqiptare

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Prestigjiozja franceze e referencës “Le Monde” i ka kushtuar një speciale të gjatë në rubrikën e saj “Gjeopolitikë” çështjes së ndryshimit të kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Në shkrimin e...

Pse shqiptarët nuk kanë mundësi? Korrupsioni, edukimi dhe pamundësia për t`u marrë me politikë

Aktualitet

Pse shqiptarët nuk kanë mundësi? Korrupsioni, edukimi dhe pamundësia për t`u marrë me politikë

Progresi i shoqërisë shqiptare duket se është ndalur, dhe për këtë fajin e ka ekskluzivisht mungesa e mundësive, shanseve për të gjithë. Këto përfundime dalin nga indeksi i progresit social...