Etilda shkel ligjin, Arta e fal, Tahiri është më i qetë pa Nazer Seitin nëpër këmbë

Tuesday, 11 September 2018 21:20

Etilda shkel ligjin, Arta e fal dhe festojnë bashkëpunimin në Itali, Sajmir Tahiri është më i qetë pa Nazer Seitin nëpër këmbë. Kjo është domethënia e kësaj foto të shpërndarë për mediat nga zyra qeveritare e propagandës.
Pak ditë më parë Prokurorja Arta Marku vendosi të nxjerrë të pafajshme Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila kreu shërbimin më të madh që qeveria mund ti bënte Saimir Tahirit duke e larguar nga duart e prokurorëve, Nazer Seitin, të vetmin person që ishte penduar dhe do të tregonte lidhjet e ish-ministrit të Ramës me kanabisin.
Dhe sot, befas, Arta Marku shfaqet përkrah Ministres. Të dyja bashkë krahë për krahu kanë zhvilluar disa takime në Itali, që sipas njoftimit janë takime zyrtare.
Fotoja që kemi publikuar është shpërndarë nga zyrat e qeverisë dhe tregon hapur arrogancën qeveritare se nuk e kanë më problem të shfaqin hapur bashkëpunimin në të njëjtin krim.
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj duhet të ishte nën akuzë sot e jo përkrah Arta Markut, pasi ajo kishte dijeni në rrugë zyrtare se Nezar Seiti po hetohej në Shqipëri. Prokuroria e Shkallës së Parë për Krime të Rënda ka kërkuar së paku 2 letërporosi drejtuar Ministrisë së Drejtësisë dhe Prokurorisë së Përgjithshme. E para është në dt 18 tetor 2017 dhe e dyta në 7 nëntor 2017. Të dyja letërporositë i referohen procedimit penal 134 të vitit 2016, që është dosja e përbashkët Tahiri-Habilaj-Seiti. Procedimi penal 134 për të cilin po hetohet Saimir Tahiri dhe Nezar Seiti, përmban veprat penale kultivim të bimëve narkotike, trafikim i narkotikëve në bashkëpunim, grup i strukturuar kriminal, korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë. Dërgimi i letërporosive në Itali është bërë përkatësisht më shkresat dt 25.10 2017 dhe 20.11. 2017 dhe të dyja letërporositë janë firmosur nga Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!