Kryemadhi: Rama do i hajë kokën Veliajt, kam të dhëna se s'do rikandidohet në Tiranë

Tuesday, 11 September 2018 22:17

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është pyetur këtë mbrëmje në lidhje me zgjedhjet e ardhshme vendore, teksa ka deklaruar se opozita po mendon për një emër për bashkinë e Tiranës.
E ftuar në emisionin Përballë në TVSH, Kryemadhi madje është shprehur se ka informacione brenda PS-së,se Rama mund të mos e rikandidojë Erion Veliajn në bashkinë më të rëndësishme të Shqipërisë. Kryemadhi e ka argumentuar këtë deklaratë duke thënë se Rama ndihet disi i kërcënuar nga Veliaj.

Kryemadhi: Me informacionet e mia që kam, Veliaj mund të mos jetë më kandidat. Unë besoj se zoti Veliaj mund të jetë një konkurencë shumë e madhe e Ramës... Rama në PR e imazh është bërë tashmë pak demode, dhe zoti Veliaj ka sjellë po themi një tjetër frymë. Kjo ndjenjë xhelozie do t’i hajë kokën zotit Veliaj. Por deri atëherë do të kemi kohë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!