Rama heq nga lista e dëmshpërblimit familjarët e ish-të përndjekurve, Spahia: Jeni kakërdhi komuniste

Tuesday, 11 September 2018 22:44

Deputeti demokrat Bardh Spahia ka shpërthyer me akuza ndaj vendimit të qeverisë për të hequr nga lista e përfitimit të dëmshpërblimit familjarët e ish-të përndjekurve politikë. Sot qeveria dhe PS hoqën nga lista e dëmshpërblimit një numër të madh të përndjekurish dhe kundër këtij vendimi ka reaguar edhe deputeti i Shkodrës. Ai i quan fundërrina socialistët ndërsa ish-të persekutuarit, ndryshe nga socialistët, i quan shtresa me e nderuar, te ciles ky vend i detyrohet shume

Postimi i plotë:

Mor funderrina njerezore e kakardhi vocerrake te komunizmit. Per deshiren dhe mendimin personal te ju dy "ekonomistave"mendjendritur, qe per nga madhesia te dy bashke jeni me te vegjel se gishtat e tigrit te ekonomise, te perndjekurit duhet te ishin akoma nen persekutimin e barbarise se injorances tuaj dhe te forces politike qe perfaqesoni dhe jo te meritonin demshperblim. Te persekutuarit nuk jane barra e shoqerise shqiptare dhe e brezave qe do vijne sic mundoheni poshtersisht ta interpretoni ju dy vocerrake. Te perndjekurit politike nuk kane nevoje per lemoshet tuaja. Te persekutuarit politike jane shtresa me e nderuar, te ciles ky vend i detyrohet shume. Barra me e madhe per shqiptaret sot dhe per brezat qe do vijne jeni ju, ti Erion dhe ti Arben me sojin tuaj injorant, kriminel, hajdut e servil te neveritshem.

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 22:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!