PD njofton aktivitetet që do të mbahen në nderim të Azem Hajdarit

E mërkurë, 12 September 2018 09:28

Partia Demokratike ka përgatitur një ceremoni për të nderuar kujtimin e ish liderit të studentëve të dhjetorit Azem Hajdari në 20 vjetorin e vrasjes së tij para selisë së Partisë Demokratike.

Ditën e sotme, zyra e Shtypit e PD-së ka njoftuar edhe organizimin dhe aktivitet që do të mbahen në nderim të Azem Hajdarit.

Ja detajet:

Ne 20 vjetorin e vrasjes se Deshmorit te Kombit, Azem Hajdari, liderit te levizjes studentore qe permbysi diktaturen komuniste, Partia Demokratike organizon:

Ne oren 10.00 Simpozium dhe Ekspozite “Endrra e Azemit: Shqiperia si Europa”, tek hotel Plaza, kati 3.

Ne oren 11.30 homazhe prane Memorialit.

Ne oren 12.00 homazh tek varrezat “Deshmoret e Kombit. “. 

Modifikuar më E mërkurë, 12 September 2018 09:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Globi

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në Shtëpinë e Bardhë, gjatë takimit me...

Vuçiq: Kemi përkrahjen e Kinës për Kosovën

Aktualitet

Vuçiq: Kemi përkrahjen e Kinës për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot në Pekin ka theksuar se Serbia e ka përkrahjen e plotë të Kinës lidhur me çështjen e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ne përkrahim politikën e një...