20 vjet nga ndarja e Azem Hajdarit, vetëm çmime dhe nderime për Dëshmorin e Kombit (FOTO)

E mërkurë, 12 September 2018 10:21

Sot shënohen 20 vjet nga vrasja e Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari, liderit të lëvizjes studentore i cili përmbysi diktaturën komuniste.

Partia Demokratike ka organizuar disa aktivitete në nderim të tij, e ndërsa në këtë 20 vjetor nga vdekja e tij, janë ekspozuar edhe të gjithë nderimet dhe titujt që ka marrë ai.

Pjesë e muzeut me çmimet dhe sendet personale të Azem Hajdarit, është edhe xhupi i ti, që e ka mbajtur veshur kur ishte studentet.

Në aktivitetin për nderim të Azem Hajdarit, marrin pjesë edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha, lideri historik i PD-së, Sali Berisha dhe figura të tjera të PD-së.

Po ashtu, i pranishëm edhe kreu i Shtetit, Ilir Meta.

/55News.al/

 

Modifikuar më E mërkurë, 12 September 2018 10:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!