“Nga dekoderat tek teatri, kjo është trajektorja e banditizmit qeveritar”

E mërkurë, 12 September 2018 10:46

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar akuza të ashpra ndaj qeverisë dhe kreut të saj për problemin e transmetimeve televizive dhe dekoderave.“Dekoderat ishin thjesht turpi i pamase i paaftesise dhe hajdutllekut”, shkruan Vasili në ‘facebook’.

Ndërkohë që në reagimin e tij ai shton edhe historinë e ligjit të teatrit kur thotë se “paaftesia dhe kusaria bashkiako qeveritare prodhuan turpin e radhës ligjin special apo turpin special qe u shpartallua nga BE”.

Postimi i plotë:

Nga dekoderat tek teatri,kjo eshte trajektorja e banditizmit qeveritar.

Qeveri me mizerabel per shkak te paaftesise nuk eshte pare.

Dekoderat ishin thjesht turpi i pamase i paaftesise dhe hajdutllekut.

E filluan turpin,s'jua mbajti dhe u kthyen mbrapsht.Keta vazhdojne t'i japin ne menyre te çfrenuar para' koncesionareve te rruga e Kombit, ndersa pensionisteve te varfer u rjepin leket e fundit per dekodera kur mund tua jepnin te gjitheve pa leke.

Po teatri?

Paaftesia dhe kusaria bashkiako qeveritare prodhuan turpin e radhes ligjin special apo turpin special qe u shpartallua nga BE.

Keta qe per 40 dite do te valevisnin votat e turpit ne parlament dhe do rrezonin dekretin e presidentit tani po na thone qe jane gati ta ndryshojne ligjin.

Po 40 ditet ku mbeten? Po votat, qe do te valeviteshin ku jane? Apo mund te gjenden ne Sharre edhe 40 ditet e turpit,edhe votat si letra higjenike edhe ca gjera te tjera mund te gjenden atje...

Nga dekoderat tek teatri kjo eshte trajektorja e banditizmit te qeverise.

Modifikuar më E mërkurë, 12 September 2018 10:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...