Berisha: Rrallë mund të gjendet një figurë si Azem Hajdari

E mërkurë, 12 September 2018 11:12

Në 20 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në ceremoninë e organizuar në nderim të tij.

“Sot është një ditë në të cilën ne nderojmë në 20 vjetorin e rënies së tij, ndofta njërën nga figurat me të jashtëzakonshme të historisë sonë kombëtare. Por, për ne, që patën fatin që ta njohim, të bashkëpunojmë, sot kjo nuk është një ditë përkujtimore. Nëse ka një njeri që është i gjallë edhe pas vdekjes, ai është Azem Hajdari.

Rrallë, mund të gjendet një figurë në histori, që brenda një orë të bëhet lider, që mund ta paguante me jetën e tij. Ai ishte më i moshuara që hidhte parulla kundër regjimit.”, tha Berisha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...