Basha: Azemi, simbol i kurajës për liri, jeta e tij frymëzim për ne

E mërkurë, 12 September 2018 12:10

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në homazhet në nderim të themeluesit të PD-së dhe liderit të dhjetorit Azem Hajdari, në 20-vjetorin e vrasjes së tij.

Basha tha se Azem Hajdari ishte simbol i kurajës për liri dhe jeta e tij e shkurtër por e plotë duhet të frymëzojë brezat.

“Sot e kujtojmë Azem Hajdarin dhe mikun e tij të pandarë Besim Ceren në 20-vjetorin që na mori njeriun por na dha legjendën e tribunit dhe heroit të demokracisë, të pavdekshmit Azem Hajdari. E kujtojmë sot Azemin si njeri, si prind, si bashkëshort, si shok, si mik, si qytetar. E kujtojmë dhe respektojmë sot Azemin si lider si simbol të kurajës për liri, dinjitet dhe të drejta njerëzore. Sot më shumë se kurrë, jeta e shkurtër por e plotë e Azemit duhet të na frymëzojë”, u shpreh kreu i PD-së.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Bota Shqiptare

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Ministria e Brendshme maqedonase ka firmosur urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Ky vendim erdhi pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të gjejë të akuzuarin Nikolla Gruevski për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!