PD: Jo ligjit ‘Rama-Fusha’, është projekt për pastrimin e parave të drogës

E mërkurë, 12 September 2018 15:48

Albana Vokshi, deputetja e Partisë Demokratike, ka deklaruar edhe një herë sot se opozita wshtw kundër çfarëdolloj ligji që synon prishjen e Teatrit Kombëtar.

Në një prononcim për mediat para godinës së Teatrit Kombëtar Vokshi tha se PD është kundër çdo ligji që përvetëson pronën publike.

"Legjislacioni aktual i ka shumë të qarta procedurat që duhen ndjekur. Rama nuk ka nevojë për një ligj special dhe këtë e vërtetoi edhe përgjigja e BE.

PD denoncon talljen që po bën Rama për hapjen e kësaj gare.

Ligji Rama - Fusha është projekt për pastrimin e parave të drogës, dhe përfitimin e 250 milion eurove. Ky ligj është antikushtetues dhe bëhet vetëm për interesat korruptive të Ramës.

PD ka qenë në krah të artistëve dhe qytetarëve. I bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të Tiranës që të mbrojmë me çdo kusht Teatrin Kombëtar dhe vlerat kulturore të kryeqytetit.

Vokshi bëri thirrje për miratimin e dekretit të Presidentit të Republikës për këtë çështje."

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!