Petrit Vasili: Rilindja të ndryshojë edhe Kryeministrin bashkë me ligjin e teatrit

E mërkurë, 12 September 2018 17:49

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka akuzuar Kryeministrin Rama se është një elif matrak për sa i përket ligjeve dhe shtetit.

Vasili thotë se nëse bëhet e mundur ndryshimi i ligjit, atëherë Kryeministri duhet ndryshuar patjetër. Së fundmi, Vasili i quan “budallallëqe” deklaratat e Kryeministrit Rama për garën e hapur për ligjin e teatrit.

Postimi i plotë

Po ndryshuan ligjin e teatrit do ndryshojnë edhe Kryeministrin. Deklarojnë publikisht këta të Rilindjes se dashkan të ndryshojnë ligjin e teatrit dhe do bëjnë garë të hapur.

Ky Kryeministri, ju kam thënë kaq herë,që është shkollëpakët dhe e tallin të vetët. Ata i mësojnë një vjershë dhe ky e thotë përmendësh, se vetë është elif matrak dhe nuk ja thotë hiç për shtet, e ligje, e rregulla.

Ja çfarë ka deklaruar e recituar Kryeministri si papagall për garën e hapur për ligjin e teatrit:

“Çfarë gare, kur aty është një tokë private, që kërkon ta shfrytëzojë. Aty është një sipërfaqe e pashfrytëzueshme, parking me makina të vjetra. Privati do të ndërtojë, ndërsa ne fitojmë Teatrin e ri. Çfarë gare do të bësh kur je i kondicionuar nga fakti që do të përfshish në këtë zhvillim prona që i zotëron dikush që ka emër dhe mbiemër.”

Këto budallallëqe deklaroi ky Kryeministri për garën e hapur.

Po ndryshuan ligjin këta të Rilindjes, duhet të ndryshojnë edhe Kryeministrin, që ja futi kot dhe gajasi dynjanë me shkollepakëtinë e vet.

Edhe ndryshimi i ligjit, edhe Kryeministri nuk rrijnë dot.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Momentet e vështira të një babai

Globi

Momentet e vështira të një babai

Një baba është fotografuar në momentet e tij më të vështira. 48-vjeçari Ilhami Korkmaz ka tërhequr të dielën nga morgu trupin e vajzës së tij 15-muajshe, e cila u rrah...

Këngëtarja shqiptare puth malazezin live në emision

Show-biz

Këngëtarja shqiptare puth malazezin live në emision

Këngëtarja shqiptare puthet me malazezin, e vërshojnë me komente Arilena Ara ka qenë e ftuar në emisionin e Ermal Mamaqit, ku ka folur për projektet e saj më të fundit muzikore. Ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!