Shalsi, shalëhapur për prishjen e Teatrit

E mërkurë, 12 September 2018 19:30

Të gjithë e njohin se është një prej më të zellshmit te ‘Rilindja’ për tu vënë gatitu për çdo ide apo projekt të ndyrë të Shefit të tij. Mbahet mend si deputeti i ‘plehrave’ pasi ishte më i devotshmi për mbrojtjen e ligjit të Ramës për importin e mbetjeve.

Pak ditë më parë u bë lajm Eduart Shalsi u bë lajm teksa i krenohet moderatores së emisionit televiziv pasi kishte mbjellë flokët dhe se vlera e tyre shkonte 60 mijë euro.

Sot doli tek dërdilliste për ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar, teksa bënte edhe specialistin e kulturës dhe mohonte çdo vlerë arkitekturore dhe kulturore të godinës së Teatrit Kombëtar.

Edhe Shalsit të ‘plehrave’ siç duket i është premtuar një llomkë te afera super korruptive e Teatrit.

Shqiptarët ia mbajnë mend mirë ‘premtimin’ e tij se Rilindja sapo të vinte në pushtet do të vidhte shumë bukur.

Dhe një vjedhje prej qindra milionë eurosh te Teatri nuk ka si se mos t’i duket vjedhje e bukur Eduard Shalsi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...