PD: Rama dhe Xhafaj ndryshuan ligjin, vëllezërit monopolizuan lojërat e fatit

Premte, 14 September 2018 14:36

Në deklaratë e mbajtur nga selia e PD-së deputetja Jorida Tabaku denoncoi aferën e qeverisë për lojërat e fatit.

“Afera e qeverisë për lojërat e fatit. Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë përdorur pushtetin politik për pastrimin e parave të pista në lojërat e fatit. Dy njerëzit më të pushtetshëm në vend kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe pastruar paratë e krimit dhe drogës në lojërat e bixhozit dhe të fatit.

Ata kanë shfrytëzuar afera koruptive për t’i siguruar vëllezërve Olsi Rama dhe Agron Xhafaj në fushën e bixhozit dhe lojërave të fatit. Fatmir Xhafaj si Kryetari i Komisionit të Ligjeve në vitin 2015 bllokoi ligjin për lojërat e fatit duke i mbyllur biznesin njerëzve të ndershëm që kishin mbi 25 vite në këtë biznes.

Lojërat e fatit jo vetëm nuk u mbyllën por u shumëfishuan por këtë radhë në emër të dy bandave në emër të vëllezërve të Xhafajt dhe Ramës.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!