Video/ Deputeti Shehu, përcjell përshëndetjet e Bashës dhe Berishës në 75 vjetorin e betejës së Gërhotit

Premte, 14 September 2018 14:52

Në ceremoninë e zhvilluar sot në  përkujtim të nacionalistëve të rënë 75 vjet më parë në betejën e Gërhotit kundër pushtuesve të huaj, kanë marrë pjesë edhe disa deputetë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Deputeti i PD-së për Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu ka përshëndetur në emër Partisë Demokratike përkujtimin e të rënëve në mbrojtje të vendit.

E ndjej veten të nderuar të flas në emër të grupit të deputetëve të PD-u shpreh zoti Shehu i cili njëkohësisht ka përcjellë përshëndetjet e kryedemokratit Lulzim Basha ndaj ceremonisë së sotme përkujtimore si dhe të liderit historik të demokratëve, Sali Berisha.

Kryetari Basha dhe Ish-kryeministri Berisha, janë solidarizuar për martirët e rënë në luftën e Gërhotit dhe shprehin dhimbjen e tyre ndaj familjarëve të të rënëve-është shprehur zoti Shehu.

Sot jemi së bashku për të lartësuar veprën e atyre që ranë për lirinë e Shqipërisë, ata që sakrifikuan jetën e tyre që fatkeqësisht më vonë familjet e tyre u dënuan dhe u persekutuan nga diktatura komuniste-u shpreh deputeti Tritan Shehu.

Vepra e tyre është dy herë e madhe për luftën që kryen dhe kontributin e dhënë nga ta dhe familjet e tyre për demokracinë shqiptare, pasi diktatura kërkoi t’i zhdukte nga historia.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!