Telefoni i duhet ndaluar Ramës, Veliajt dhe ministrave

Premte, 14 September 2018 18:36

Populli ynë ka një shprehje: kur nuk ke punë, luan derën. Kështu edhe i papuni ynë, kryeministri, nuk di çfarë të bëjë dhe ditë për ditë nxjerr ndonjë xhevahir. Pasi vendimit për të hequr celularët nga shkolla, tanimë njoftoi se edhe administrata nuk duhej të mbante më telefon sepse përqendrohej në rrjete sociale e nuk punonte. Në fakt administratë e Ramës, me të në krye, të vetmen punë që të të bëjë është propaganda. Rama edhe qethjen e do ta shohin të gjithë. Veliaj do edhe një lavaman çerdheje ta shesë si lajm të madh, e po ashtu ministrat e Ramës duan që edhe kafen që pinë ta transmetojnë si lajm të madh. Prandaj Rama duhet t’ia drejtojë vetes këtë kërkesë, të heqë dorë nga celulari e mjetet e tjera të pakën në orar të punës. Vendi ka 5 vjet që nuk qeveriset, por vetëm mashtrohet nga propaganda dhe zyrat e shtypit të qeverisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!