DIAGRAMA/ Berisha ‘poshtëroi’ Ramën, shqiptarët e braktisën kryeministrin

Premte, 14 September 2018 19:25

Të gjitha mediat raportuan mbrëmë se në garën e zhvilluar për audiencën në Facebook mes ish-Kryeministrit Berisha dhe Kryeministrit Rama, Lideri historik i Partisë Demokratike fitoi bindshëm.

Por sot janë publikuar disa të dhënë të tjera zyrtare. Janë publikuar të dhënat e audiencës nga kompania ‘Abacus’ sa i takon fashës së orarit ku u transmetuan emisionet.

Nga grafiku bie në sy diferenca e madhe mes ‘Opinion’ ku ishte i pranishëm Berisha dhe emisionit ‘Open’ ku foli Rama. Pa kaluar ende 30 minuta nga nisja e emisionit (të dy filluan në orën 21:00), ‘Opinion’ me Berishën dhe Fevziun ka kryesuar dukshëm kundrejt Ramës dhe Vasilit. Epërsinë ndaj emisionit ‘Open’, ‘Opinion’ e ka ruajtur gjatë gjithë transmetim ndërsa në momente të caktuara duke e thelluar diferencën.

Shikoni diagramën e mëposhtme:

dIAGRAM 768x972 1dIAGRAM 768x972 1

Modifikuar më Premte, 14 September 2018 19:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!