Të kujt janë paratë e investuara në Air Albania?

Premte, 14 September 2018 19:42

Më një spektakël të mirëorganizuar Kryeministri inauguroi sot ‘Air Albania’. Ashtu siç kjo qeveri tashmë është konfirmuar si mjeshtre, duke përdorur të gjitha truket e propagandës ‘Rilindja’ u mundua t’i mbushë mendjen shqiptarëve të varfër deri aq sa nuk e mendojnë udhëtimin me avion se kjo është një arritje e jashtëzakonshme.

Megjithatë një mendje e kthjellët dhe e arsyeshme do të duhet të shtronte disa pyetje para kësaj ngjarjeje. Dhe pyetjet e mëposhtme fshehin të vërteta shumë të rënda për Ramën dhe investimin ‘Air Albania’.  

Të kujt janë paratë e Air Albania? Për llogari të kujt punon administratori Sinan Idrizi? Paratë e kujt po pastron miku i Edi Ramës? A po investohen tek Air Albania para të pista të familjes Rama dhe të ndonjë fondacioni të dyshimtë?

Sinan Idrizi njihet për besnikërinë e treguar karshi Edi Ramës. Ai ka qenë një prej oligarkëve të tij më të bindur dhe më të dashur. Ndihma që ai i dha në tentativën e dështuar të Ramës për të kapur Federatën Shqiptare të Futbollit ishte një tjetër shërbim i Idrizit për shefin e tij.

Por një pyetje tjetër, e cila është edhe më thelbësore në këtë çështje, duhet të shtrohet: Pse kaq i afër ky Sinan Idrizi me Ramën? A ndikon në këtë lidhje të ngushtë ortakësh babai shpirtëror i Ramës, Erdogan?

A është na fakt Sinan Idrizi një urë lidhëse e Ramës me Erdoganin? Urë lidhëse për sa i përket parave dhe bizneseve të tyre të pista dhe të fshehta?

Të gjitha këto janë pikëpyetje që kërkojnë shpjegim të menjëhershëm nga ana e Kryeministrit Rama. Ky njeri nuk mund të fshihet më pas fishekzjarrëve të propagandës së tij të fëlliqur. /55news.al/

Modifikuar më Premte, 14 September 2018 19:48

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!