Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

E mërkurë, 26 September 2018 14:11

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka deklaruar se qeveria e krimit po bën show mediatik me tepsinë e vet politike dhe se sot i shet shqiptarëve për arritje arrestimin e drejtorëve të tyre që po kjo Ministre dhe ky Kryeministër e kanë emëruar në atë strukturë.

Statusi i plotë:

Ministria e Drejtësisë Koordinatore e korrupsionit dhe krimit.

Qeveria e krimit tani po bën show mediatik me tepsinë e vet politike.

Pasi i emëroi në pozicione drejtuese pa asnjë kriter duke shkelur rëndë ligjin, sot bën show me arrestime. Pasi e bënë lëmsh administratën publike, sot i’u shesin shqiptarëve për arritje arrestimin e drejtorëve të tyre që po kjo Ministre dhe ky Kryeministër e kanë emëruar në atë strukturë pikërisht për këtë mision “të rrjepë qytetarët dhe ti shërbejë krimit”. Koordinatorja e korrupsionit duhet të sqarojë shqiptarët se kush ka përfituar nga këto drejtorë batakçi sepse janë vetë kokë e këmbë të përfshirë në çdo afer. Sot shqiptarët nuk kanë nevojë për show por kërkojnë arritje konkrete në luftën kundër korrupsionit dhe krimit. Nuk mundet një ministre e cila ka shkelur hapur ligjin të dalë dhe ti bëj moral shqiptarëve. Nëse do të kishte një Prokurori të pavarur sot minimumi kjo ministre duhet të ishte nën hetim për shkeljen e ligjit

Modifikuar më E mërkurë, 26 September 2018 14:13

3 komente

 • Përgjigju Ora

  Si cdo here edhe kete here LSI del dhe mbron hajdutet. Rastesi? Jooo, levizje e organizuar

  E mërkurë, 26 September 2018 15:00 komentuar nga Ora
 • Përgjigju Helena

  Ore po kete drejtorin e keni vendosur ju.. kur ka qene minister drejtesie ai batakciu i LSI

  E mërkurë, 26 September 2018 14:50 komentuar nga Helena
 • Përgjigju sem

  Nje pyetje bej une pse jane ngritur ne kembe kta te LSI? Apo po ju heqin drejtorin qe ju sillte para cdo fund muaji

  E mërkurë, 26 September 2018 14:50 komentuar nga sem

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përplaset nga motori 2-vjeçarja në Fier

Aktualitet

Përplaset nga motori 2-vjeçarja në Fier

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në qytetin e Fierit. Mësohet se një motor ka përplasur një fëmijë rreth 2 vjeç në Baltëz. Fëmija e komunitetit...

Arrestohet 40-vjeçari në Durrës, u kap me mijëra paund të padeklaruara

Aktualitet

Arrestohet 40-vjeçari në Durrës, u kap me mijëra paund të padeklaruara

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës i bllokojnë një shtetasi nga Mati, 20.300 paund britanik, i cili nuk i deklaroi në...

Cristiano Ronaldo njeriu më influent në botë, ia kalon Messit, Trumpit dhe Papës

Sport

Cristiano Ronaldo njeriu më influent në botë, ia kalon Messit, Trumpit dhe Papës

Portugezi Cristiano Ronaldo është mbreti i rrjeteve sociale dhe jo vetëm në fushën e sportit, por edhe mes emrave të njohur të planetit. Ky përfundim erdhi falë një sondazhi të bërë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!