Amerika kërkon ‘kokën’ e Tahirit dhe Shullazit: Hetojini!

Premte, 05 October 2018 17:04

Zv/ambasadorja amerikane në Tiranë Leyla Moses Ones ka deklaruar se duhet të vijojë hetimi ndaj Saimir Tahirit dhe Emiljano Shullazit dhe se SHBA mbështesin investigimin ndaj tyre.

Këto komente, zyrtarja e lartë e ambasadës amerikane i  bëri në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj.

Ajo theksoi mbështetjen e SHBA-së për sundimin e ligjit

“Shumë prokurorë e gjyqtarë kanë ardhur para jush, ata mbanin po ashtu premtimin për paanshmëri dhe besim tek publiku. Disa prej tyre shërbyen me nder, por shume nga ana vunë në diskutim sistemin. Ata dështuan në misionin e tyre për sundimin e ligjit.Diçka që nuk do të ndryshojë është mbështetja e SHBA për sundimin e ligjit. Do të jemi kundër prokurorëve dhe gjyqtarëve dhe prokurorëve që bëhen të pasur përmes korrupsionin. Për të favorizuar të fortët apo për të shmangur ligjin ndaj vetë atyre. Për të favorizuar të fortët apo për të shmangur ligjin ndaj vetë atyre”, u shpreh ajo.

Zv/ambasadorja Leyla Moses Ones vuri në dukje se gjithashtu do vazhdojmë të mbështesim ngritjen e SPAK dhe BKH.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!