Basha: Bandat në Shqipëri zotërojnë gjithçka (VIDEO)

Tuesday, 09 October 2018 12:09

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë ditën e sotme në një bashkëbisedim me gazetarët, ku ka folur lidhur me situatën e rendit në vendin tonë.

Basha thotë se situata me rendin është shumë e rëndë, si dhe krimi është më i fortë se kurrë dhe kontrollon territorin dhe ekonominë.

“Organet e zbatimit të ligjit janë të shpartalluar dhe drejtuesit e tyre janë vënë në shërbim të krimit. Sot shqiptarët dhe qytetet shqiptare sundohen nga bandat që kontrollojnë lagjet, ekonominë, restorantet, turizmin dhe pushtetin. Nga zemra e Tiranës në bllok, nga Shkodra, Durrës, Elbasan, grupet kriminale po zotërojnë gjithçka.", tha Basha. 

 

Modifikuar më Tuesday, 09 October 2018 12:12

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!