Braçe-Ahmetaj në “konflikt” estradesk në Kuvend

E Enjte, 11 October 2018 19:57

Rutinën burokratike të Kuvendit, e prishi sot zëri i çjerrë dhe nervoziteti fëminor i deputetit më të vjetër të grupit parlamentar socialist, Erion Braçe. Teksa shquhej në foltoren kryesore me ndihmën e kamerave të fundit të Televizionit Shqiptar, Braçe frynte e shfrynte gjithë seriozitet. Shumë shikues që ndiqnin pa zë nëpër lokale pamjen e Braçes kujtuan mos kushedi për çfarë po nxihej e skuqej deputeti i PS-së. Pas Braçes, foli ministri pak milimetra më i gjatë, Arben Ahmetaj. Edhe ky asgjë për t’u mbajtur mend nuk tha. Në dallim nga Braçe, ky nuk u ka të fryjë hundët emocionalisht  apo të shihte me inat te një pikë e caktuar si kolegu i grupit kuvendit.

Në të vërtetë bëhej fjalë për një estradë socialiste e cila mori në fund duartrokitjen e deputetit të PS-së Fino, si ndjekës i rregullt i saj. Braçe po zihej me ministrin e Financave për listpagesat e Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo estradë nuk kishte në rend të ditës as tenderët problematikë të cilat i di Braçe dhe as gjendjen e keqe financiare të vendit.  E gjitha është një qeverisje e keqe dhe nuk bëhet më e mirë nga estradat, qofshin këto edhe parlamentare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Letra dhe fjalët e princ Vidit para se të largohej nga Shqipëria

Aktualitet

Letra dhe fjalët e princ Vidit para se të largohej nga Shqipëria

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 20 Tetor 2018 “Le Figaro” ka botuar, të dielën e 6 shtatorit 1914, në faqen n°, një shkrim në lidhje me shkresën e fundit të Princ Vidit...

Vetëhelmoet me detergjent 34-vjeçarja në Lezhë

Aktualitet

Vetëhelmoet me detergjent 34-vjeçarja në Lezhë

Një 34-vjeçare në Lezhë, ka konsumuar detergjent, si zgjedhje për ti dhënë fund jetës së saj. Sipas Policisë Vendore, mësohet se ngjarja ka ndodhur në banesën e saj, ku në kushtet...

Skandal, ja kush i furnizon kopshtet dhe çerdhet

Aktualitet

Skandal, ja kush i furnizon kopshtet dhe çerdhet

Këto janë ambientet e një biznesi i cili ka fituar tenderin për të bërë furnizimin me ushqime të disa institucioneve shtetërore.Shtëpia e Foshnjës dhe ajo e pushimit në Durrës, disa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!