Spaho: Xhafa Nuk mundet që ai të urdhërojë hetimin e vëllait të tij

E Enjte, 11 October 2018 21:59

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmod Spaho, ka deklaruar se Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj duhet të japë dorëheqjen.

I ftuar në ‘Real Story’, Spaho ka theksuar se Xhafa duhet të largohet pasi ai nuk mund të urdhërojë hetimin e vëllait të tij, i cili pop vuan dënimin për trafik droge në Itali, ndërsa akuzohet se edhe në Shqipëri ka drejtuar trafikun e drogës.

 ‘Fatmir Xhafaj nuk duhet të jetë ministër. Nuk mundet që ai të urdhëroi hetimin e vëllait të tij”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Protesta e studentëve, fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Politikë

Protesta e studentëve, fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Prej disa ditësh me rradhët rruga para ministrisë së Arsimit në Tiranë është mbushur me studentë që protestojnë për uljen e tarifave si dhe për përmirësimin e cilësisë së arsimit...

Liçaj: Ramës, tepsia po i kthehet në helmetë

Aktualitet

Liçaj: Ramës, tepsia po i kthehet në helmetë

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se në mandatin e dytë të qeverisë nuk kemi parë asnjë vizion të qeverisë. Liçaj: Pse gjithë...

Edmond Tupja: Studentët nuk janë më gurë shahu

Aktualitet

Edmond Tupja: Studentët nuk janë më gurë shahu

Pedagogu Edmond Tupja është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv për të folur për protestën e studentëve prej shtatë ditësh para Ministrisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!