Kush është shefi i policisë shqiptare i kapur me 2 ton hashash në Greqi

Saturday, 20 October 2018 19:19

Një shef policie nga Shqipëria, është arrestuar me 2 ton hashash në Greqi, ndërkohë që lajmi është mbajtur i fshehur në Shqipëri.

Ka qenë një emigrant shqiptar i cili ka denoncuar tek ish-kryeminsitri Berisha, se ish-komisari i delvinës, Vangjel Xhavara, tashmë shef i rendit në Lezhë është arrestuar afër Levkadhës.

Sipas qytetarit, Xhavara njihet i mik i ngushtë i Klemnet Balilit dhe ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Arrestohet me 1 ton kanabis në Greqi narkokomisari Xhavarra!

Lexoni mesazhine qytetarit dixhital. sb

prsh doktor Berisha,ka 15 dite qe ne Greqi eshte arrestuar ish shefi i rendit te Delvines dhe tashme shefi i rendit te Lezhes .Behet fjale per shefin e famshem te hashashit Vangjel Xhavara dhe mik i eskobar Balilit dhe mik per koke i Sajme Qorrit pasi i bashkonte hashashi.Eshte arrestuar me 1 ton hashash afer Lefkades .Respekt per ju doktor.Te lutem anonim

Modifikuar më Saturday, 20 October 2018 22:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!