Presidenti Meta, me kreun e Bashkisë së Firencës, Nardella: Intensifikim të bashkëpunimit

Premte, 02 November 2018 11:07

Gjatë vizitës në Firencë (Itali), presidenti Meta u prit dhe nga kryetari i bashkisë së Firencës. Ilir Meta ndodhet në Firenze për 90 vjetorin e lindjes së Kardinalit shqiptar Ernest Troshani.

 “Kënaqësi që bashkë me Kryetarin e Bashkisë së Firences, Dario Nardella të bashkëbisedonim me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Firence, për rritjen e bashkëpunimit tonë të gjithanshëm në interes të përbashkët”, shkruan Presidenti Meta pas takimit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!