Berisha publikon fotot: Të rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun

E Enjte, 08 November 2018 18:40

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar fotot e protestës së Lezhjanëve sot, të cilët e kanë pritur me revoltë Ramën.

“Te rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun. Ju lumtë! Sb”,ka shkruar Berisha, teksa ka postuar fotot.

Ashtu si në çdo qytet tjetër të Shqipërisë edhe në Lezhë shtabi qeveritar i Edi Ramës është pritur me protesta nga një grup të rinjsh, të cilët janë mbledhur në qendër.

Disa prej tyre mbajnë duar një pankartë ku shkruhet: “E gjithë vëmendja e Rilindjes për të rinjtë?! 79% e të rinjve duan të ikin”. Në videon e mëposhtme janë të pranishme edhe forca të shumta policie. Protesta është e qetë.

33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!