Basha thirrje Ramës: Zgjidhja arrihet me dialog dhe jo me kërcënim armësh

Saturday, 31 Mars 2018 21:00

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në deklaratën për shtyp të ditës së sotme,  i bëri thirrje Ramës të largojë forcat speciale nga Kukësi. Ai gjithashtu i tha forcave speciale se duhet të jenë në luftë me krimin dhe jo popullin. Duke i bërë thirrje kështu cdo punonjësi të refuzojë urdhrat për ‘’ terror ndaj banorëve të Kukësit’’.

Deklarata:

Edi Rama duhet ta kuptojë mirë zgjidhja arrihet me dialog dhe jo me kërcënimin e armës.

Qytetarët nuk mund dhe nuk duhet të paguajnë një taksë korruptive.

I bëjmë thirrje Edi Ramës menjëherë të largojë forcat speciale që kanë rrethuar Kukësin. Forcat speciale duhet të jenë në luftë me krimin dhe jo popullin. I bëjmë thirrje çdo punonjësi të policisë të refuzojnë urdhrat për terror ndaj banorëve të Kukësit dhe i bëjmë thirrje Edi Ramës të pezullojë menjëherë zbatimin e tarifës.

Edi Rama duhet të bëjë transparencë dhe të japë llogari para taksapaguesve shqiptarë se ku shkojnë 200 milion euro taksë e qarkullmit që paguajnë shqiptarët. Do të mjaftonte 1/10 e këtij fondi për të mirëmbajtur atë rrugë. Edi Rama duhet të japë llogari pse shpërdorohet dhe nuk përdoret ky fond.

Modifikuar më Saturday, 31 Mars 2018 21:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...