Basha: Do të hyjmë në zgjedhje me LSI dhe e gjithë opozita e bashkuar

E Enjte, 15 November 2018 22:56

Partia Demokratike do të hyjë në zgjedhjet lokale në koalicion me LSI. Kështu deklaroi kreu demokrat, Lulzim Basha në Real Story, në Vizion Plus.

Basha tha se PD do të ketë një aleancë me të gjitha partitë opozitare dhe se shumë shpejt do t’I bëjë qëndrimet publike.

 “Me LSI dhe partitë e tjera kemi një aleancë opozitare që ka qëndrime të shpallura. Shumë afër këto qëndrime do t’i bëjmë publike si një koalicion opozitar.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vrasja e studentes greke, ADN e shqiptarit tek shufra e hekurit

Aktualitet

Vrasja e studentes greke, ADN e shqiptarit tek shufra e hekurit

Detaje të reja janë zbuluar në thrillerin e Rhodes me viktimë një studente 21 vjeçare greke. Në shufrën e hekurit me të cilën u godit viktima është gjendur ADN e 19-vjeçarit...

Kretë, kapen 6 tonë hashash çokollatë

Globi

Kretë, kapen 6 tonë hashash çokollatë

Organet greke në Kretë kanë zbuluar të paktën 6 tonë hashash çokollatë në 8 konteinerë që transportonte anija “Noka”, që vinte nga Siria.  Anija e dyshimtë ishte nën vëzhgim prej një...

Si do të jetë moti sot

Aktualitet

Si do të jetë moti sot

Orët e paradites janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura duke gjeneruar reshje të dobëta shiu e dëbore. Më të mundshme parashikohen të jenë në rajonin Jugor –...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!