Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Premte, 16 November 2018 10:17

Nga Naim Hasani

Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë e ofendojnë, vjellin e drogaojnë, e quajnë dele dhe e poshtërojnë, i blejnë identitetin duke i blerë e shesin votën popullin qe ata drejtojnë. Ne fund delja behet ujk dhe ujku behet qengj dhe nuk gjen vend ku te futet. Është koha qe Shqipëria te ndahet njëherë e mire nga ata qe te vetmen shprese qe i japin popullit te vet është nënshtrimi ndaj drogës dhe krimit, pushtetarëve qe mbahen ne këmbë duke terrorizuar qytetaret me ushtaret e tyre kriminele ne çdo cep to vendit. Për 5 vjet Partia Demokratike nëpërmjet liderit te saj z Lulzim Basha ju faktoi Shqipërisë dhe shqiptareve me zë dhe me figure, blerjen masive te votës se tyre nëpërmjet, krimit dhe krimineleve, drogës dhe drogë lordëve. Shqipëria meriton me shume, periton shprese, siguri, perspektive, shenjtërim te votës dhe barazi përpara ligjit. Koha për to zgjuar, koha për te reflektuar si shtet dhe si komb, se e ardhmja e Shqipërisë është Shqipëria dhe jo droga, krimi dhe ish- Kolumbia. # SHQIPERIA ZGJOHET

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Politikë

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Pas skandalit në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!